DOĞAL AHŞAP PARKE
Sibirya Huş Ağacı, Fırınlı, Vakum Amblajlı

Dayanıklılığı ve uzun ömürlü olmasıyla bilinen Sibirya Huş Ağacından, yüksek devir teknolojisiyle üretilen parkelerimiz, doğal ve ekonomik ahşap zemin kaplama çözümüdür.

  • Hiçbir kimyasal içermez.
  • Çok iyi derecede ısı ve ses yalıtımı sağlar.
  • Sibirya Huş Ağacından üretilmiş ve çok iyi fırınlanmıştır.
  • Uzun yıllar güvenle kullanılır.

Siparişleriniz aynı gün içirisinde lojistik birimizce gönderime hazırlanmakta,  81 ilde ücretsiz teslim edilmektedir.

Uzman Desteği

Geniş mimar kadromuzdan tüm sorularınızı cevap alabilir, hızlıca sipariş oluşturabilirsiniz.

Ödeme Kolaylıkları

Ödemelerinizi vade farksız taksitlendirebilir ya da LSK Holding kredilerini kullanabilirsiniz.

Usta LSK Holding'ten

Türkiye çapında 1000’in üzerinde LSK Usta Kart’lı ahşap ustası bir tık yakınınızda.

Ücretsiz Teslimat, Kolay İade

Ürünlerimiz beklentilerinizi karşılamazsa 14 gün içerisinde değiştirebilir ya da iade edebilirsiniz.

Tüm sorularınız için ve güncel parke parke fiyat listemiz için  444 0 852 numarasından mimar müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Geniş uzman kadromuz ile hafta içi ve cumartesi günleri 09:00 – 18:00 mesai saatleri arasında iletişim kanallarımızın diğer ucunda sizleri bekliyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Lamine parkeye göre avantajları nelerdir?

Doğal ahşap parke; adından da anlaşılacağı gibi hiçbir işlemden geçmeyen ve tamamen doğal ağaçtan imal edilmiş olan çevre dostu yapı malzemeleridir. Lamine parke ise iki ya da daha fazla katmandan oluşan ve alt katmanlarında, genellikle değersiz ahşap malzeme bulunan, işlemden geçmiş döşeme malzemeleri olarak tanımlanabilir. Doğal ahşap parkeler her zaman tek katmanlı olup, doğal ağacın benzersiz dokusunu ve zengin renklerini taşıyan kullanışlı zemin çözümleridir. Ağacın en sıcak renklerini, en gerçekçi hali ile yansıtan doğal ahşap, kusursuz bir görünüm sunar. Bu farkı ile doğal ahşap parke, dekorasyon için daima daha sağlıklı ve orijinal kabul edilir.

Uzun yıllar boyunca sorunsuz ve temiz bir zemin döşemesi arayışında olanlar için doğal ahşap parke, sıcacık ve akıllıca bir seçenek olacaktır. Yapay malzemelerin sağlayamayacağı şıklık ve estetik, doğal ahşap parke ile mekanınıza renk katacak. Kolay ve pratik temizlenebilir olmaları ve yıllar sonra bile ilk günkü görünümlerini korumaları da doğal ahşap parkeyi daha tercih edilebilir kılıyor.

Laminant parkeye göre avantajları nelerdir?

Doğal ahşap parke, gerçek ağaçtan imal edildiği için özgün ve eşsiz ağaç dokularını tam anlamıyla yansıtır. Ağacın, damarlı ve etkileyici halini en yalın şekilde kullanabilmenize olanak sağlayan doğal ahşap parke, kullanıldığı her alanda, sıcak ve estetik bir görüntü oluşturur. Bunun yanında laminant parke, suni yapı malzemesi olduğu için aynı natürel görünümü yakalamak mümkün olmaz. Ayrıca doğal ahşap parkede, zengin bir renk skalası bulunmaktadır.

Dayanıklı ve sağlam olması nedeniyle uzun yıllar boyunca güven ile kullanılan doğal ahşap parkeler, sonrasında da geri kullanıma uygun yapı malzemeleri sınıfında olduğu için oldukça çevre dostu bir seçenek. Yalnızca darbelere ya da çizilmelere karşı değil, neme karşı da son derece dirençli olan doğal ahşap parke, laminant parkenin sağlayamadığı ses ve ısı yalıtımında da en iyi performansı sunar. Özellikle ısı yalıtımı konusunda tasarruf sağlamak isteyenler için en uygun seçenek olmasının yanında, ideal bir ses akustiği yaratmada da yardımcı olur.

Huş ağacının özellikleri nelerdir?

• Popüler Ve En Sık Tercih Edilen Ağaçlardan

Huş Ağacı, başta Kuzey Avrupa ve Amerika olmak üzere tüm dünyada oldukça sık tercih edilir ve bu nedenle popüler bir seçenektir. En yaygın kullanım alanları; mobilya, ahşap aletler ve zemin döşemesidir. Özellikle Sibirya’da yetişen Huş Ağacı, kalitesi ile öne çıkmaktadır.

• Sert Ve Dayanıklı Yapı 

Olağanüstü dayanıklılığa sahip olan Huş Ağacı, sert ve zor lekelenen yapısı sayesinde uzun ömürlü bir kullanım alanı sunar. Zemin döşemesi için son derece ideal olan Huş Ağacı, güçlü ve dirençli bir ağaç türü olduğu için dış etkenlerden kolayca etkilenmez. Özellikle neme karşı oldukça dayanıklı olduğu bilinir.

• Zengin Ve Sıcak Renk Seçenekleri 

Huş Ağacı; soluk beyazdan, kırmızımsı kahverengi ve sarıya kadar uzanan oldukça çeşitli ve ilgi çekici renk alternatiflerine sahiptir. Parlak renkler ve büyüleyici damarlı desenleri ile mekanlara sıcacık ve şık bir görünüm kazandırır. Dünyada en çok kullanılan trend renk tonu kombinasyonlarına sahip olan Huş Ağacı, ince damarları ile zarif bir zemin döşemesi alternatifi olmaktadır. Karakteristik renk skalası ile canlı bir dekorasyon unsurudur.

• Sağlıklı Ve Çevre Dostu 

Dünya’nın pek çok noktasında farklı türleri yetişen Huş Ağacı kullanılarak üretilen doğal ahşap ürünler, sağlıklı olmalarının yanında yeniden kullanıma kazandırılabilir olmaları ile de çevre dostu alternatifler olarak kabul edilirler.

Isı ve ses yalıtımından tasarruf sağlamak için doğal ahşap parke tercih edilebilir mi?

Doğal ahşap parke, son derece güçlü bir ısı ve ses yalıtımı sağlar. Kullanıldıkları alanlarda, doğal bir sıcaklık sunmanın yanı sıra mekanın daha çabuk ısınmasını sağlar ve istenen sıcaklığın muhafazası konusunda da avantajlıdır. Ayrıca ses yalıtımı için de doğal ahşap parkeler çok daha kullanışlı bulunmaktadırlar.

Doğal ahşap parke sağlıklı mıdır?

%100 doğal malzemelerden üretildikleri için insan sağlığına zararlı olabilecek bileşenler içermez. Yapay ve suni malzemelerden üretilen ya da tamamen doğal olmayan parke çeşitleri, kanserojen madde riski taşıdıklarından dolayı doğal ahşap parke daima sağlıklı bir tercih olacaktır. Ayrıca doğal ahşap parke, anti alerjeniktir.

Estetik bir görünüm için doğal ahşap parke iyi bir seçenek mi?

Doğal ahşap parke, diğer doğal ürünler gibi bulundukları ortama sıcacık ve şık bir hava katar. Natürel bir dokunuşun yanında, sofistike bir zevki de yansıtırlar. Yaşam alanlarına, yeni ve dikkat çekici bir dekorasyon arayışında olanlar için doğal ahşap parkeler, en uygun alternatiftir.

Doğal ahşap parke, uzun ömürlü müdür?

İçeriğinde hiçbir yapay malzeme bulunmayan  doğal ahşap parkelerin, kullanım ömürleri oldukça uzundur. Darbelere ve çizilmelere karşı da son derece dirençli oldukları için zahmetsiz bir deneyim sunarlar. Ayrıca doğal ahşap parkeler, çevre dostu alternatiflerdir ve üretime geri kazandırılabilen ürünler arasında yer alırlar.

Galeriler