Ahşap

Ahşap Sevgisi

Tür olarak ne kadar farklılaşmaya ve doğal yaşam alanımızdan uzaklaşmaya çalışsak da, doğaya olan doğuştan gelen sevgimiz asla reddedilemez. Doğayı takdir etmek, yüceltmek ve doğayla bağlantı kurmak sistemlerimize kazınmıştır çünkü varlığımız tamamen doğa anaya bağlıdır. Kendimizi beton, cam ve metalden oluşan fütürist yapılara kaptırsak da çok geçmeden kendinizi boğulurken bulabiliyoruz. Örneğin neden iç mekan bitkilerini evlerimize yerleştiriyoruz? İnsanlar bunu mekana estetik bir anlam katmak için yaptıklarını sanıyorlar ama bir düşünün… Neden buna ihtiyaç duysunlar ki!? Doğayla bir şekilde bağlantı kurmak için derin bir ihtiyaç olmalı, öyle değil mi! İşte bunun için ahşabı seviyoruz.
Peki insanlar neden ahşabı seviyor? 
Kaliteli ahşap mobilyalar, ahşap vazolar ve kaseler, parke zeminler, ahşap kirişler, yenilenmiş ahşap bar tezgahları, zemin ve duvar kaplamalarıtavan döşemeleri ahşabı her yerde arıyoruz. Belli ki ahşabı seviyoruz çünkü bizi doğal dünyaya bağlıyor ve bizlere dışarıyı içeri getirmemize izin veriyor. Ahşabın bir yaşam duygusu vardır, çünkü yaşayan bir şeyden gelmiştir bu nedenle de ahşabın anlatacak bir hikayesi vardır. Ahşabın özel anıları çağrıştıran muhteşem kokuları olabilir örneğin sarıçam ağacının eşsiz ve güçlü aroması bizi var olduğumuz noktadan alıp çok uzaklara götürebilir.
Bir tahta parçasının üzerindeki damar, farklı renk ve doku tonlarının büyüleyici bir dans gibi birbirine dönüştüğü doğal dünyanın en büyüleyici güzelliklerinden biridir. Bu nedenle en nefes kesici mimari tasarımlardan bazıları ahşap merkezlidir. Ahşap herhangi bir renkte boyanabilir ve doğal inceliğini gösterecek şekilde cilalanabilir ve verniklenebilir. Oyulabilir, kesilebilir, yapıştırılabilir ve çivilenebilir.
Ahşap o kadar çok yönlü ve estetiktir ki, onunla yapılabileceklerin tek sınırı kişinin hayal gücüyle sınırlıdır. Tüm bunlara ek olarak yaşam alanlarımızda ahşap kullanımı bizi daha pozitif ve huzurlu hissettirmektedir. Bu nedenle ahşabı seviyoruz. Ahşap evler, üçgen bungalow evler, tomruk yapılar, kütük evler hepsi doğayla bir bütün olarak huzurlu bir yaşam sunuyor. Bu huzurlu yuvaları kurarken LSK Ahşap kalite ve güvencesiyle sizlerin yanında olmaktan gurur duyuyoruz. LSK Ahşap’tan temin edebileceğiniz lambiri, kereste, tomruk görünümü vermek için oval lambirikalas görünümlü lambiri, zeminlerinizde harika duran zemin kaplama rabıta, havuz kenarı ve ıslak zeminler için deck, dış cephenizi kaplayabileceğiniz yalıbaskı ve bunlara benzer birçok ahşap ev malzemesini hizmetinize sunmaktayız. Siz de çocuklarınız ile birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Öneri İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir